Вегани задоволені ковбасою з пробірки — фермери проти

6 жовтня 2018 111 0
М'ясо, вирощене в лабораторії
Popmech.ruМ'ясо, вирощене в лабораторії

Смачну ковбасу створили американські вчені зі штучних клітин свинини. Перші дегустатори, серед яких були і вегани, заявили, що «нова» страва дуже смакує та нічим не відрізняється від натуральної. А ось президент Національної спілки фермерів (NFU) Роджерс Джонсон закликав не маркувати «м'ясом» вирощені в лабораторіях тваринні клітини. Про це повідомляє Aspekty.net та Rossaprimavera.ru.

Метод виготовлення штучного м’яса розробили учасники стартапу New Age Meats. Вони взяли тканини у свині Джессі та лабораторним шляхом виростили з них тканину.

Завдяки відсутності різниці між штучною та натуральною ковбасою, експеримент New Age Meats дозволив відкрити нову еру в харчовій промисловості, яка не потребує від виробників витрат на утримання та забій домашніх тварин. Вчені мають наміри проводити досліди з коровами, вівцями і рибами та розробити нові, досконаліші методи.

Натомість Роджерс Джонсон висловив думку NFU проти такого прориву. Він вказав, що союз виступає проти маркування продуктів, які створені з використанням технологій культивування тваринних клітин, як «м'ясо» та назвами інших супутніх продуктів: «яловичина», «птах» і «морепродукти».

«Існуючі закони про маркування та маркетинг повинні бути послідовно дотримані, а правила повинні бути оновлені, щоб сприяти чесній конкуренції для виробників, а також безпеці і здоров'ю споживачів», — повідомляє Роджерс Джонсон.

Також президент союзу фермерів зазначив, що виготовленням штучних продуктів в лабораторіях будуть займатися великі компанії, що залишить власників ферм і сільські громади без захисту.

Виконано за допомогою Disqus