Реклама

Дотації руйнують АПК — думка

25 вересня 2015 83 0
Дотації руйнують АПК — думка
Latifundist.comДотації руйнують АПК — думка

Діюча в Україні система дотацій для аграріїв призводить до того, що більшість аграрних підприємств не зацікавлені у розвитку врожаю. Про це сказала під час прямого ефіру «Обозревателю» власник аграрної компанії «Зоря» (Житомирська область) Ірина Костюшко.

«Я дуже негативно ставлюся до дотацій, до того, що мені за гектар землі держава повинна виплатити певну суму. У цього є негативна сторона, тому що людина не зацікавлена в урожаї. Вона зацікавлена у тому, скільки їй треба обробити гектарів. Якщо вона отримує дотацію на гектар, то у неї основний інтерес: чим я більше оброблю, тим більше я отримаю дотацій. Були приклади у нашій області, коли була дотація на льон, то багато сіяли його по периметру для того, щоб отримати дотацію. Це не зовсім правильний вихід з ситуації — дотувати», — сказала вона.

На її думку, варто давати дотації не на гектари, а на проданий врожай, причому з різними ставками: якщо продаж відбувся на внутрішньому ринку — сума дотації повинна бути нижчою, ніж у випадку, якщо врожай був проданий за кордон.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою