Кластерний підхід збільшить інвестиції в АПК — думка

25 вересня 2015 31 0
Кластерний підхід збільшить інвестиції в АПК — думка
Latifundist.comКластерний підхід збільшить інвестиції в АПК — думка

Реформа аграрно-промислового комплексу України повинна базуватися на зборі даних і думок безпосередньо з аграріїв, а не придумуватися у високих кабінетах, так вважає власниця аграрної компанії «Зоря» Ірина Костюшко, повідомляє «Обозреватель».

«Запит повинен формуватися знизу. Проблеми повинні з'ясовуватися і описуватися, потім ранжируватися, які важливі проблеми, які можуть вплинути на розвиток аграрного сектору в Україні. А потім зверху вже потрібно спускати реформи, а не так, що зверху придумали і зверху спустили, а знизу не знають, що з нею робити, — так у нас зараз працюють», — сказала вона.

За її словами, запорукою успіху аграрного комплексу в Україні є формування кластерів у кожній галузі, коли всі етапи виготовлення якоїсь аграрної продукції зосереджені в одному місці.

«Не треба давати дотації. Вони не працюють. Потрібно вибудовувати кластерний підхід. У всьому світі, якщо знають, що кластер є, розуміють, що можна туди інвестувати, бо всі один одного підсилюють. Найголовніше для початку, щоб хоча б просто створювалися асоціації, бо кластер не може створюватися без асоціацій», — зазначила Ірина Костюшко.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою