Перенести невикористані фермерські кошти на наступний рік не дозволяє закон — експерт

10 жовтня 2018 85 0
Перенести невикористані фермерські кошти на наступний рік не дозволяє закон — експерт
ug-gaz.com

У рамках чинного порядку перенести невикористані бюджетні кошти на наступний рік буде дуже складно в рамках бюджетного законодавства. Таку думку висловив директор департаменту фінансово-кредитної політики Мінагрополітики України Баграт Ахіджанов, передає AgroPolit.com.

«За відсутності державної цільової програми ми користуємося тими законами, які дозволяють нам прогнозувати видатки з бюджету на розвиток АПК. Завдяки ст. 42 бюджетного кодексу України в законодавстві закріплено норму щодо спрямування 1% ВВП на розвиток АПК. Якщо розглядати показники в динаміці, то у 2017 р. — це 5,5 млрд грн, сьогодні — це 6,3 млрд, а з наступного року — це 6,9 млрд грн. Тобто, завдяки нормі в 1% ми маємо мінімально прогнозовану суму, яка буде направлена на розвиток АПК», — зазначив Баграт Ахіджанов.

Але він погодився із критикою щодо загальної неефективності використання виділених коштів.

«Але якщо пройтися окремими програмами – наприклад, використання кредитів: було заплановано використання на рівні 66%, із них 22% уже використано. Я хочу наголосити, що урядом було прийнято рішення не тільки взяти напрямок на вирішення питань розширеного виробництва, а й щодо підтримки малого бізнесу», — пояснює посадовець.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

4.2м/с

Опади

6.8мм

Вологість

68%