Гарний врожай знизив ціни на яблука до 1 грн/кг

18 жовтня 2018 276 0
Гарний врожай знизив ціни на яблука до 1 грн/кг

У Дніпропетровській області цього року дуже гарний врожай яблук. Проте, садівники йому не раді. У обласній асоціації садівників зазначають, що переробники встановили ціну на плоди на рівні 1 грн/кг. Про це повідомляє dnpr.com.ua.

Як пояснили фахівці, нинішній врожайний рік приніс садівникам багато проблем і в черговий раз довів, що садівнича галузь нікому не потрібна.

«За гривню віддавати яблука ми не хочемо. Відвезти їх переробнику, кілька діб вбити на дорогу, понести транспортні витрати і за це отримати гроші», ― говорить директор ТОВ «Придніпровський» Олексій Стаценко.

Потрібно ще врахувати і витрати на оплату праці за збір урожаю.

«При такій ситуації я не здивуюся, що тонни яблук залишаться на деревах, а коли впадуть ― стануть перегноєм», ― додав Олексій Стаценко.

За його словами, сьогодні складається така ситуація, що садівникам так простіше і дешевше вчинити, ніж віддавати врожай за 1 грн.

«У нашому господарстві є великі сховища, де яблука спокійно долежать до кращих більш грошовитих часів. Думаю, після нового року вони вже будуть в ціні. А у кого немає овочесховищ, той погоджується на будь-які умови аби продати вирощене», ― пояснив садівник.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 3°

Вітер

1.8м/с

Опади

0мм

Вологість

59%