Розумний обприскувач дозволить заощадити на використанні ЗЗР у садах

23 жовтня 2018 64 0
Розумний обприскувач дозволить заощадити на використанні ЗЗР у садах

Система автоматичного розпилення пестицидів на базі ультразвукового сенсора, дозволяє суттєво скоротити використання ЗЗР у садах. Такого висновку дійшли індійські вчені в ході проведення експериментів на дослідницькій фермі в штаті Махараштра (Індія). Про це повідомляє SuperAgronom.com посиланням на news.agropages.com.

Використовуючи ультразвукові датчики обприскувач самостійно розпізнає розмір дерев та відстань, від насаджень до самого обприскувача.

Через кожні 40 см на стрілі агрегату встановлено сенсорні сопла, які автоматично визначають момент вивільнення пестицидів та інтенсивність обприскування.

За результатами дослідження витрату пестицидів вдалось скоротити на 26%, при цьому рівень ефективності таких обробок сягнув 96%.

Зазвичай садівники використовують два способи обприскування: ручне та безперервне. Обидва мають серйозні недоліки. Адже під час обприскування основна частина пестицидів пропускає ціль — листя та фрукти — і потрапляє в навколишнє середовище через ґрунт або повітря, що призводить до забруднення навколишнього середовища. Досліджувана технологія дозволяє суттєво підвищити ефективність таких хімічних обробок та знизити шкідливий вплив.

«Ми очікуємо, що наша технологія замінить традиційні методи обробки садів та допоможе зберегти як здоров'я людей, так і ресурси», — зазначив Браджес Наре, член дослідницької групи з Інституту ІСАВ (Індія).

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

3.7м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%