Експерти обговорили шляхи виходу України у світові лідери

23 жовтня 2018 61 0
Віталій Ільченко, засновник «Інституту здоров’я рослин»
Віталій Ільченко, засновник «Інституту здоров’я рослин»

Щоб Україні стати світовим економічним лідером, необхідно створити «олімпійську збірну з інновацій». Такої думки дійшли учасники аграрної панелі Київського міжнародного економічного форуму, який 18 – 19 жовтня проходив у Києві.

Однак, інноваційні технології та методики — ще не запорука успіху, впевнений засновник «Інституту здоров’я рослин»  Віталій Ільченко. Адже щоб їх втілити, необхідно, в першу чергу, дослідити природний потенціал своєї країни.

«Інноваційні технології — не панацея, а лише інструмент в руках досвідченого фахівця. Без наукової бази вони можуть не спрацювати. Тому ми створили першу в Україні науково-практичну платформу для досліджень і впроваджень інновацій — «Інститут здоров’я рослин». Інститут працює за зразком найкращих світових НДІ і не має аналогів в Україні. Тут застосовують передові методики аналізу та найкраще світове обладнання. Це дозволяє вивчати вплив людини на природні ресурси нашої країни, розробляти нові та адаптувати існуючі світові технології  до українських реалій і навіть працювати над відновленням вичерпних ресурсів. Такий комплексний підхід допомагає, з одного боку, розвивати Україну в технологічному ключі, а з іншого — економити її  ресурси і дбати про екологію. Адже ми не отримали землю у спадок у наших батьків — ми позичили її в наших дітей», — наголосив Віталій Ільченко.

Основною соціальною місією «Інституту здоров’я рослин» є консолідація наукового потенціалу України. Для цього Інститут створив умови для репатріації вчених, які за останні роки виїхали за кордон, а також сприяє формуванню нового покоління української інтелектуальної еліти.

«Сьогодні ми дедалі частіше стикаємося з недостатньою підготовкою молодих спеціалістів аграрного напрямку. Тому ми пропонуємо молоді спеціальні програми, які допоможуть їм бути в курсі передових світових розробок, переймати досвід кращих українських та закордонних вчених і одночасно — отримувати практичні навички в полях та у найсучасніших лабораторіях «Інституту здоров’я рослин. Науковий підхід та українські спеціалісти — запорука успішного впровадження інновацій в агробізнес і процвітання України», — додав Віталій Ільченко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 3°

Вітер

1.8м/с

Опади

0мм

Вологість

59%