Добрива з медуз стануть у нагоді фермерам півдня України

27 жовтня 2018 804 0
Медузи
Pixabay.comМедузи

Ще в 70-80 роках минулого століття Азовським інститутом рибного господарства було доведено ефективність використання медуз для органічного підживлення ґрунту. Також вони допомагають затримати вологу, що дуже цінно для аграріїв півдня України. Про це повідомляє Agro-yug.com.ua.

«Основним лімітуючим фактором для півдня України є волога, а добрива з медуз не тільки допомагають затримати вологу в ґрунті, але й контролювати кількість бур’янів та збагачувати ґрунт азотом. Тому розробка технології створення добрив з медуз може стати хорошим стартапом для молодих науковців, а впровадження добрив з медуз стане в нагоді аграріям півдня України», — говорять фахівці.

Ці дослідження свідчать: у процесі перекачування насосом на транспортне судно, медузи розбивалися на дрібні шматочки, які потім подавалися в трюм судна. Після цього подрібнена маса закачувалася у звичайні поливні машини і вносилась на поля перед сівбою.

«Медуза вносилася на ріллю поверхнево. Через три доби після внесення рідкої маси, проводили посів озимої пшениці. Щоб ґрунт не розмазувався при посіві та закладенні насіння, зверху наносили шар стиглого (не грудкуватого) ґрунту товщиною не більше 10-15 мм», — йдеться у повідомленні.

У результаті було з’ясовано, що до складу рідкої маси з медузи входять цінні органічні і біологічно активні речовини (17 найважливіших амінокислот, білки, азот, фосфор тощо), які є основними елементами біогенного живлення рослин, значно стимулюють їх розвиток і, в кінцевому підсумку, зростання врожайності культур, зокрема пшениці.

Окрім цього, знесолені та висушені залишки медуз також слугують цінним органічним добривом, яке підвищує вміст поживних речовин у ґрунті, при цьому пригнічуючи ріст бур’янів. Такий висновок зробили японські вчені, коли почали використовувати добриво з медуз на рисових полях. Таке добриво відіграє важливу роль в поліпшенні фізичної структури ґрунту.

Виконано за допомогою Disqus