На полях Smart Field підбили підсумки вирощування цукрових буряків та соняшнику

29 жовтня 2018 120 0
На полях Smart Field підбили підсумки вирощування цукрових буряків та соняшнику

У рамках проекту Smart Field, фахівці компанії ALFA Smart Agro поділились цьогорічними результатами впровадження «розумних технологій захисту» при вирощування цукрових буряків та соняшнику у випуску «Smart Field #10: солодкий фінал або як фунгіцид перетворюється в цукор» на Latifundist.com.

За словами продакт-менеджера ALFA Smart Agro Миколи Продиуса, в умовах Київщини, при густоті понад 100 тис. рослин/га цукровий буряк продемонстрував солідну врожайність у понад 80 т/га.

«Середня вага коренеплодів становить від 0,7 кг до 1 кг, цукристість — 15,8%», — ділиться експерт.

Нагадаємо, в рамках цьогорічних досліджень на Smart Field були висіяні 12 гібридів SESVanderHave і один гібрид Білоцерківської дослідно-селекційної станції. Урожайність варіювалась в залежності від гібрида, від 99 до 70 т/га з гібридів SESVanderHave, до 63 т/га — з гібриду Білоцерківської дослідно-селекційної станції.

Перший етап в технології вирощування включав гербіцидний захист, при якому в бакових сумішах вносився Альфа-Бригадир® — з Гладіатором® та Ареною®. Останні два внесення до бетанальної групи було додано Контролер®.

«Особливої уваги заслуговує грамініцид Кайман®. Він очистив поле від однорічних і багаторічних злакових бур'янів. При цьому ніякої фітотоксичної дії на сам цукровий буряк не спостерігалося», — розповідають фахівці ALFA Smart Agro.

У боротьбі з хворобами на дослідних полях було проведено всього три фунгіцидні обробки: перші дві були превентивними. Спочатку в баковій суміші з мікродобривами вносилися Альфа-Стандарт® і Тезис®. Друге внесення було через 21 день з застосуванням Фенікс Дуо®. Третя фунгіцидна обробка стала необхідною в зв'язку з проявом церкоспорозу, рамуляріозу та інших хвороб. В цьому випадку використовувався Болівар Форте®, який має яскраво виражений health-ефект.

За результатами дослідження, вартість повної системи захисту склала $230 /га.

У свою чергу, в ході вирощування ІМІ-стійких гібридів соняшнику. Одна ділянка гібрида Тео від компанії Alfa Seeds оброблялась гербіцидом Сантал® (1,2 л/га). Друга — сумішу імазамокс, 33 г/л + імазапіром, 15 г/л.

«Врожайність соняшнику на ділянці, де застосовувався Сантал®, склала 3,39 т/га. На другій ділянці, де застосовувався імазамокс з імазапір, — 3,2 т/га. Тобто різниця майже 2 ц/га», — підвів підсумок Микола Продиус.

Загальні витрати на ЗЗР склали $42/га.

Тим часом у випадку з традиційними гібридами олійної дослідження проводилось з використанням гібриду Альзан, де порівнювалась дія Оскар Преміум® (4 л/га) і суміші S-метолахлор + тербутілазін (4,5 л/га).

Переможцем став Оскар Преміум®. Врожайність на даних ділянках склала 3,46 т/га і 3,37 т/га відповідно.

«Чим нижче фітотоксичний вплив гербіциду на культуру, тим вище її врожайність. Оскар Преміум® — гербіцид нового покоління, який не тільки ефективно вирішує проблему однорічних злакових і широколистих бур'янів, а й є дуже м'яким для цієї культури», — говорить експерт ALFA Smart Agro.

Загальні витрати на ЗЗР у даному випадку становили $63/га.

Окрім цього, на дослідних полях компанії обробки посівів проводилися за допомогою дрона-обприскувача, стан культур оцінювала мультиспектральна камера, а твердість ґрунту перевіряв інноваційний сканер.

Виконано за допомогою Disqus