Україна та Франція працюють над створенням метеокластера для фермерів

3 листопада 2018 242 0
Колосся пшениці
Kurkul.comКолосся пшениці

Україна та Франція працюють над створенням спільного метеокластера, який буде аналізувати погодні дані і допомагати сільськогосподарським підприємствам отримувати вищі врожаї. Про це за результатами засідання Українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, на спільному брифінгу з Держсекретарем при Міністрі Європи та закордонних справ Франції Жаном-Батистом Лемуаном, повідомляє Kmu.gov.ua.

«Дуже цікава домовленість — плануємо створити спільний метеокластер для допомоги фермерам. Мова — про залучення новітніх технологій до обробки метеорологічних даних. Це потрібно для отримання більш точних даних про погоду, збільшення врожаю та його захисту, запровадження системного моніторингу змін клімату та подальшого моделювання», — заявив Геннадій Зубко.

Для України є цікавим досвід залучення французьких компаній до співпраці у сфері АПК.

«Особливо це стосується розвитку фермерських господарств, співпраці в напрямку тваринництва і молочного господарства. А також ті питання, які стосуються виробництва та сертифікації насіння, що дозволить збільшити експортні можливості вітчизняної агропромислової продукції», — додав він.

Також сторони обговорили співпрацю щодо розвитку та захисту географічних зазначень, зокрема через програму технічної допомоги Європейського Союзу «Support to the development of a Geographical Indication System».

Виконано за допомогою Disqus