Si маркування продукції відстрочили на 2 роки

2 листопада 2018 112 0
Si маркування продукції відстрочили на 2 роки
wikipedia.org

Вимоги щодо маркування одиницями Si буде відтерміновано на 2 роки. Це потрібно аби не допустити призупинення з 1 січня 2019 р. постачання на ринок України харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів, пестицидів. Відповідний наказ було опубліковано 29 жовтня на сайті Мінекономрозвитку (проект наказу Мінекономрозвитку Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04 серпня 2015 р. № 914).  Про це повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

«Так, у 2015 р. було прийнято наказ згідно з яким першочергово треба зазначати одиниці вимірювання латиницею, а вже в дужках — українською мовою (наприклад, метр, кілограм тощо)», — ідеться в повідомленні.

Таку позицію Міністерсто аргументувало щодо зобов’язаннями, взятими на себе Україною та необхідністю виконання рекомендацій Міжнародної організації законодавчої метрології.

Бізнес-спільнота тривалий час наголошувала на неможливості застосування з 1 січня 2019 р. окремих положень Наказу №914 виробниками харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів та пестицидів. Положення Наказу не узгоджуються із деякими нормативно-правовими актами, якими встановлені норми щодо маркування товарів українською мовою.

«Додатковим обтяження для виробників є необхідність зміни упаковки, що призведе до значних фінансових витрат та залучення додаткових ресурсів, які не є обґрунтованими з точки зору захисту здоров’я та інтересів споживачів. Так, лише для одного гравця ринку необгрунтовані витрати можуть становити декілька мільйонів гривень», — ідеться в повідомленні.

Оскільки дія Наказу № 914 розповсюджується на сферу обігу кормів, кормових добавок та ветеринарних препаратів, також існує правова колізія між галузевим законодавством у сфері ветеринарної медицини та Наказом № 914. Так, усі корми, кормові добавки та ветеринарні препарати, які були подані на реєстрацію/перереєстрацію, відповідно до чинного законодавства, мають бути зареєстровані виключно українською мовою. Процес реєстрації кожної товарної позиції згідно чинного законодавства займає до 210 днів. Відповідно, свідоцтва будуть видані вже в 2019 р. Тобто будуть фактично дозволені до обігу, але не відповідатимуть чинному законодавству. Тож компанії будуть вимушені припинити їх постачання.

Виконано за допомогою Disqus