Фермер з Одещини взявся вирощувати фісташки

608
0
Фермер з Одещини взявся вирощувати фісташки
pixabay.com

Судновий механік за освітою Андрій Петков взявся вирощувати фісташки, батат та лохину. Цього року він висадив 400 сіянців горіхів на 1,5 га, на які згодом прищепить фісташки, привезені з Узбекистану. Про це повідомляє dumskaya.net.

Фісташка як культура цікава з двох основних причин: вона добре росте в посушливих регіонах і практично не вимагає поливу; горіхи мають високу ціну на ринку.

Фісташкові древа починають приносити плоди через 6-7 років.  Крім того, фісташка — дерево дводомна, а це значить, що при закладці саду необхідно правильно розрахувати співвідношення чоловічих і жіночих дерев. Перших має бути всього 10%.

Надихнули Андрія Петкова пара дерев в Одеському ботанічному саду, які ростуть там з 1939 р. та щорічно приносять плоди.

Фермер розпочав з вирощування лохини п’ять років тому. Перший урожай був 1,5 кг/кущ. Після цього він вирішив серйозно зайняти її вирощуванням.

Посадковий матеріал фермер придбав в Польщі. Цього літа урожай ягід сягнув 350 кг, які він реалізує на місцевому ринку. Перша ягоді пішла по 400 грн/кг.

Окрім фісташок та лохини фермер вирощує такої і батат — солодку картоплю.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus