Фермер на Львівщині оформив аграрну розписку на розведення племінної худоби

15 листопада 2018 1072 0
Фермер на Львівщині оформив аграрну розписку на розведення племінної худоби

Наприкінці жовтня ФГ «ВЕРХ» , що на Львівщині оформили аграрну розписку на розведення племінної худоби. Про це повідомляє Національний прес-клуб «Українська перспектива».

«Поки що я працюю без прибутків. Вкладаю все в розвиток і докуповую худобу. Планую досягти 100 голів племінної худоби, орієнтовно за 3 роки», — поділився керівник господарства і один із його співзасновників Степан Стельмах.

Потенційно фермер хоче розвивати напрямок переробки м’яса. Але реалізацію цих намірів стримує постійна нестача коштів.

Тому аграрна розписка і викликала неабиякий інтерес.

«Я вивчив це питання, порадився з батьком. Кредит дуже вигідний. Він дається на 5 років на пільгових умовах: нараховується лише 5% річних, крім того перший рік може бути термінованим (погашення лише відсотків за кредитом)», — продовжує фермер.

Особливість «м’ясної» аграрної розписки полягає в тому, що неодмінною умовою для надання позики за нею було страхування. На цьому наполягав сам кредитор — Львівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. У рамках Програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва він працює з бюджетними коштами, тому хоче мати повну гарантію їх повернення.

Решта умов за аграрною розпискою були простими, зрозумілими та прийнятними для всіх сторін. І, за словами голови Львівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Зеновія Деревняка, це додає впевненості всім, що аграрна розписка буде виконана в повному обсязі та в зазначений термін.

На відміну від попередньої практики роботи з аграрними розписками кредит за «м’ясною» видавався бюджетним коштом. Це ще одна її особливість. Йдеться про кошти комплексної Програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва, яка реалізується на Львівщині з 2016 р. і розрахована на «п’ятирічку». Ініціатором розробки цієї Програми став Департамент агропромислового розвитку місцевої ОДА. Згодом вона була підтримана сесією обласної ради, і вже третій рік успішно впроваджується.

«Ми були першою областю, яка цю Програму започаткувала. Тепер й інші області мають подібні. Львівщина виділяє на цю Програму найбільший обсяг фінансування. У поточному році — 19,6 млн грн», — розповіла директор Департаменту АПР Людмила Гончаренко.

За її словами, вже близько 60 місцевих фермерів стали учасниками Програми.

Виконано за допомогою Disqus