Аграрні розписки охопили 30 видів сільгосппродукції

7 листопада 2018 132 0
Аграрні розписки охопили 30 видів сільгосппродукції

На початку впровадження інструменту аграрних розписок, виробники укладали їх переважно під заставу майбутнього урожаю традиційних олійних та зернових культур. Проте зараз до цього процесу вже додатково залучено 25 сільськогосподарських продуктів, серед яких ягоди (чорниця, малина, шипшина, кавуни), фрукти (яблука), овочі (картопля, морква, зелений горошок, часник), а також рис, гречка, гірчиця, сіно та молоко. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, передає прес-служба Мінагрополітики.

«Протягом трьох років в Україні успішно реалізується проект із впровадження аграрних розписок. Лише за 10 місяців 2018 р. виробники залучили 3,3 млрд грн, а це 75% від загальної суми, оформивши 521 аграрну розписку. І якщо раніше ми були акцентовані на зерновому ринку, то сьогодні спектр заставної продукції значно розширився», ― відмітила Олена Ковальова.

Вона додала, що за всю історію існування в Україні аграрних розписок 90% видано малим та середнім виробникам. За три роки функціонування проекту було оформлено 703 аграрні розписок на 4,5 млрд грн.

Всі організатори та партнери проекту налаштовані на те, щоб проект мав своє продовження.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою