Україна знайшла заміну Росії в експорті фрукті та ягід

30 листопада 2018 2679 0
Україна знайшла заміну Росії в експорті фрукті та ягід
pixabay.com

Після введення ембарго на поставки українських фруктів в Росію, Україна щорічно розширює географію експорту плодоовочевої продукції. Головним та найбільш зростаючим ринком збуту продукції стала Польща. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

За перші десять місяців 2018 р. Україна заробила $ 32,4 млн на експорті фруктів до Польщі, що складає майже 21% від загального експорту. У порівнянні з тим же періодом минулого року виручка від експорту в Польщу зросла на 9,2%. А за останні п'ять років виручка від експорту фруктів і продуктів їх переробки з України в Польщу зросла рівно в три рази.

Головною статтею експорту фруктів з України до Польщі залишаються заморожені ягоди, на які припадає 76% всієї експортної виручки. Далі йдуть кавуни (10%) експортної виручки і свіжі ягоди (10%). Таким чином на ягоди свіжі та заморожені доводиться майже 86% усієї виручки від експорту в Польщу по цій товарній групі. Також значні обсяги експорту відзначаються по дині, волоському горіху і сухофруктам.

Крім Польщі, найбільшими імпортерами українських фруктів, ягід і горіхів є також Франція, Білорусь, Туреччина, Голландія, Німеччина і Італія.

Виконано за допомогою Disqus