Наступного року збільшиться кількість виробників цибулі — прогноз

4 грудня 2018 185 0
Наступного року збільшиться кількість виробників цибулі — прогноз
pixabay.com

У цьому сезоні цибуля стала трендом українського плодоовочевого ринку. Виробництво цієї продукції суттєво впало не тільки в Україні,але й в країнах ЄС, що провокує майже ажіотажний попит як на внутрішньому ринку, так і з боку експортерів. Так, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександр Хорев прогнозує, що вже наступного сезону кількість виробників цибулі збільшиться. Про це повідомляє АПК-Інформ: овочі та фрукти.

«Вже наступного року варто очікувати стрімкого збільшення кількості гравців в сегменті цибулі. Більш того, як показує багаторічний досвід, до вирощування цибулі будуть вдаватися навіть ті компанії, які не тільки не мають досвіду її виробництва, а навіть зовсім не є професійними аграріями», — вважає Олексндр Хорев.

Експерт підкреслює, що торгова активність на ринку цибулі спостерігається навіть в умовах рекордних цін на ці овочі за всю історію незалежності країни. Зокрема, наразі господарства пропонують якісну цибулю по 11-12 грн/кг, що в середньому втричі дорожче, ніж на початку зими 2017 р.

«Поки що передумов для змін цінових тенденцій немає навіть не дивлячись на активний імпорт цибулі з Казахстану та Азербайджану. Таким чином, цибуля і далі буде дорожчати як під впливом зменшення пропозиції, так і завдяки активному експорту до ЄС», — наголосив експерт.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою