Заборона полювання на кабанів через воєнний стан може викликати спалах АЧС — експерт

24 грудня 2018 65 0
Заборона полювання на кабанів через воєнний стан може викликати спалах АЧС — експерт
pixabay.com

Через введення воєнного стану в 10 областях України заборонено полювання. Під дію обмеження підпадають і дикі кабани, які вважаються найбільш небезпечними з точки зору розповсюдження АЧС. Про це розповів експерт, ветеринарний консультант Дмитро Новаковський, пише Latifundist.com з посиланням на «УНН».

«Тому, заборона на відстріл диких кабанів може мати непрямий, проте негативний вплив на боротьбу з вірусом в Україні», — вказує експерт.

Також, за його словами, в Україні діють застарілі нормативи по боротьбі з АЧС.

«Ми користуємося нормативними документами ще 60-80 років, де написано, що довгий період карантину потрібен і так далі. Нові європейські дані говорять про те, що цей вірус (АЧС) нестійкий у навколишньому середовищі. Що досить до тижня, щоб вірус був знешкоджений. Але вірус добре зберігається в біологічному матеріалі. Тобто, якщо залишаться трупи (диких кабанів — ред.), які будуть розноситися бродячими собаками, іншими тваринами - це може спровокувати підвищення ризику зараження домашніх і сільськогосподарських тварин АЧС », — вважає він.

Крім того, як зазначив Дмитро Новаковський, проблема АЧС в Україні сьогодні практично не вирішується.

«Ми не можемо побороти АЧС тому, що у нас повинна бути біобезпеку на господарствах. Якщо всі заходи біобезпеки на господарствах будуть виконуватися — ризик буде мінімальний. Великим ризиком для населення вважається домашнє утримання свиней — дрібні та приватні підприємці. Саме там, як правило, не дотримуються заходи біобезпеки та ризики великі», — додав експерт.

Виконано за допомогою Disqus