У теплиці нового типу можна отримати 70 кг томатів з куща

5 січня 2019 243 0
Традиційна для України теплиця
Kurkul.comТрадиційна для України теплиця

В районі Рудакі Республіки Таджикистан фермер Абдуманнон Хусейнов ввів в експлуатацію теплицю нового типу. Вона займає площу в 1 га, а її висота становить 7 метрів. Про це повідомляє Еast-fruit.com.

Будівництво теплиці велося майже весь 2018 рік. До того фермери вивчили принцип роботи подібних теплиць і досвід аграріїв в Узбекистані і Росії, консультувалися у фахівців Південної Кореї та Голландії.

Теплиці нового для Таджикистану типу мають ряд переваг перед теплицями з низькою стелею.

Опалення забезпечується через котельню, яка дає велику економію палива і не задимлювати парник.  Також теплиця має систему клімат-контролю і спеціальне підсвічування. Під дахом теплиці є жалюзі-плівка, яка регулює подачу сонячного тепла в теплицю. При дуже жаркій погоді жалюзі, автоматично рухаючись, стримують потік сонячних променів до приміщення.

«Урожайність томатів і огірків, розсаду яких ми вже посадили, багато в чому залежить від циркуляції повітря», — каже Абдуманнон Хусейнов.

Висота нової теплиці дозволяє повітрю вільно переміщуватись. До того ж вона дозволяє фіксувати рослини на великій висоті, що, в свою чергу, підвищує врожайність овочів.

Полив і внесення корисних добрив буде здійснюватися за рахунок системи крапельного зрошення, що також буде сприяти підвищенню врожайності.

Аграрії планують отримувати з кожного куща до 70 кг томатів. Вони сподіваються, що сучасні технології дозволять їм отримувати урожай протягом цілого року, постачати овочі в столицю Таджикистану, місто Душанбе, і навіть експортувати частину продукції. Фермер планує укласти договір про співпрацю з торговою мережею «Ашан».

В районі Рудакі багато займаються землеробством і вирощуванням овочів в теплицях. Але теплиця, відкрита А. Хусейновим, є першою подібного типу не тільки в районі, а й у країні. 

Виконано за допомогою Disqus