Садівник пристосував субтропічну приправу до вирощування в Україні

10 січня 2019 1723 0
Садівник пристосував субтропічну приправу до вирощування в Україні
pixabay.com

Чернівчанин Олег Гиндич зміг акліматизувати субтропічну рослину лавр благородний. Тепер відома спеція росте на Буковині на відкритому повітрі і не боїться холодів. Про це повідомляє chas.cv.ua.

За словами садівника, листя тримається на рослині навіть взимку. Він рве його і додає свіжим до страв.

Лавр, який пройшов процес акліматизації, набув нових смакових якостей — його листя стало набагато ароматнішим, ніж те, яке виросло в субтропічних умовах. До того ж воно позбулося звичної терпкості.

Олег Гиндич першим на західноукраїнських землях досяг такого результату.

Окрім лавру, садівникові також вдалося акліматизувати фейхоа. Фейхоа на ділянці Олега Гиндича надійно вкоренилося й почало плодоносити. Варто зазначити, що фейхоа набагато вибагливіше за лавр.

Олег Гиндич культивує на своїй присадибній ділянці й інші рідкісні рослини, зокрема змієвон та гінкго. Саджанцями гінкго він ділиться з такими ж як він екологами-аматорами.

Природолюб не тільки акліматизовує субтропічні екзотичні рослини, але й детально описує ці процеси у своїх щоденниках. Потім упорядковує їх у посібники.

Кілька років тому він видав окремою брошурою нарис про секрети вирощування гінкго дволопатевого. Після цього природолюб порадував читачів ще одною новою науковою працею під назвою «Інжир за межами субтропіків у відкритому грунті».

Виконано за допомогою Disqus