Експерт назвав причини зростання попиту на бобові

23 січня 2019 292 0
Експерт назвав причини зростання попиту на бобові
pixabay.com

Зростання експорту бобових стало наслідком розширення посівних площ під цими культурами в Україні та підвищення рівня зацікавленості в їх вирощуванні серед малих та середніх агровиробників. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

На думку економіста департаменту технічного співробітництва ФАО Андрія Ярмака, за умови використання сучасних технологій вирощування та розуміння ринку збуту продукції, в розрахунку на 1 га площ бобові дозволяють отримати значно вищу виручку, ніж зернові чи олійні культури.

«Я вже неодноразового зазначав, що світ є білково-дефіцитним, а бобові культури мають найвищий вміст рослинного білку з усіх інших рослинних продуктів. Додатковим стимулом для розвитку виробництва бобових в Україні є також мода на веганство та вегетаріанство в світі, яка сприяє збільшенню попиту на рослинний білок, і, відповідно, на бобові культури», — зазначив Андрій Ярмак.

Минулого року Україна на 5% збільшила експорт бобових культур (без врахування сої). Загальний обсяг експорту сягнув 831,3 тис. т, оновивши попередній експортний рекорд, який було досягнуто рік тому (789 тис. т.).

Разом з тим, збільшення виробництва бобових в Україні негативно вплинуло на внутрішні ціни, які в 2018 р. були нижчими, ніж рік тому. Це відбилося й на середній експортній ціні, яка також знизилася приблизно на 7%. Відповідно загальна виручка від експорту бобових з України зменшилася на 2% до $190 млн.

Виконано за допомогою Disqus