Реклама

Мартинюк міг піти через земельні махінації — коментарі експертів

14 лютого 2019 201 0
Максим мартинюк, колишній в. о. міністра аграрної політики та продовольства України
Максим мартинюк, колишній в. о. міністра аграрної політики та продовольства України

Існує кілька версій самовідводу колишнього в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка. Одна з них — земельні махінації. Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.com.

Питання земельних махінацій і причетності до них Мартинюка ставив ще на початку приходу Максима Мартинюка до Мінагрополітики депутат Віталій Купрій.

Пізніше нардеп Вадим Івченко підіймав питання законності виділення земель АТОшникам, з яких формується «сірий» ринок.

«Землі для АТОшників — «сірий ринок». Вони переходять у приватну власність осіб. Журналісти провели розслідування: в Обухівському районі Київської області понад 400 АТОшників отримали 800 га землі. Через три роки журналісти перевірили дані ділянки згідно з кадастровими номерами та виявили лише 7 власників! Щоб зупинити цей тіньовий ринок, ми підготували відповідний законопроект, — розповідає нардеп земельного безладу у цьому питанні й додає: — Люди, котрі не хочуть працювати на землі, повинні отримати грошову компенсацію від держави, а ті, хто хоче працювати, отримають землю, але з однією умовою — у них не буде можливості продавати її 5 років. Таким чином земля залишатиметься у тих, хто буде створювати фермерства, господарства і на них працюватиме», — пояснив тоді він.

AgroPolit.com поцікавився у відповідних органів, чи є відкриті справи щодо колишнього в. о. аграрного міністра, або щодо чиновників Держгеокадастру стосовно землі. Директор  НАБУ Артем Ситник відповів на це питання під час підсумкової конференції про результати роботи відомства.

«Земля, відповідно до Конституції, це основне національне багатство. Дуже багато дискусій з приводу земельного ринку в парламенті, а державні органи, які займаються земельними питаннями, реформувалися лише на моїй пам’яті разів десять. Сказати, що це дало результат? Ні. Тому справ у питаннях земельного характеру дуже багато, дуже багато високопосадовців фігурують там. Знову ж таки, наша інформаційна політика полягає в тому, що ми ніколи не називаємо прізвище фігурантів, щоби дотримуватися конституційного принципу презумпції невинуватості, тому озвучити конкретні прізвища я не можу», — відповів Артем Ситник.

Виконано за допомогою Disqus