Реклама

Одещина може втратити рисову галузь

4 березня 2019 386 0
Одещина може втратити рисову галузь
pixabay.com

У Кілійському районі Одеської 10 тис. га зрошуваних земель. З них 4,5 тис. га відведено під рис. Зрошення для Кілійського району, розташованого в зоні ризикового землеробства, — єдиний гарант стабільності врожаю, однак тарифи на зрошування зросли в 4 рази. Про це повідомляє silahromad.com.ua.

У минулому році сільгоспвиробники району зіткнулися з відміною багатотарифних розрахунків за електроенергію, а в цьому році новий сюрприз — підвищення тарифу на електроенергію. Все це, безумовно, відіб’ється і на собівартості продукції, і тоді український товар в порівнянні з імпортованим буде неконкурентоспроможним.

«Кілійщіна — один з небагатьох районів в Україні, де завдяки кліматичним умовам і побудованим меліоративних системам, вирощують рис. Після анексії Криму площі, де вирощується рис, в Україні значно скоротилися. На даний час склалася така ситуація, що господарства району планують максимально скоротити посіви рису. Надалі зрошуване землеробство на півдні України може припинити своє існування», — заявив начальник відділу агропромислового розвитку Кілійської райдержадміністрації.

За його словами, технологія вирощування рису і зрошення в районі передбачає подачу і скидання води на рисові поля у величезних обсягах. Щорічно перекачується понад 160 мілн м куб води на рисові поля і в зворотному напрямку. Вода подається і скидається з рисових чеків за допомогою насосних станцій, а це витрати електроенергії.

У 2018 р. господарства району за споживання електроенергії на зрошення оплатили 18,5 млн грн. В цьому році, за умов, що склалися, витрати на електроенергію складуть вже 31,4 млн грн.

«Скасування багатотарифних розрахунків за електроенергію і збільшення її вартості для сільгоспвиробників призведе до того, що собівартість рису та інших сільськогосподарських культур на зрошенні буде значно вищою за ціну на ринку. Україна втратить можливість забезпечувати населення країни рисом власного виробництва», — наголосив Григорій Козлов.

Сільгоспвиробники Кілійського району відправили письмове звернення до Національної комісії держрегулювання в сфері енергетики, в якому вони попросили переглянути тарифи на електроенергію і залишити багатотарифні розрахунки за електроенергію для сільгоспвиробників, що займаються зрошуваним землеробством.

Листи направлені також голові Одеської обласної ради Анатолію Урбанському і голові Одеської обласної державної адміністрації Максиму Степанову з проханням передбачити в обласному бюджеті кошти на підтримку зрошуваного землеробства області, як це і передбачено Програмою розвитку агропромислового комплексу Одеської області.

Виконано за допомогою Disqus