Кількість прихильників ринку землі збільшується — Павленко

8 жовтня 2015 85 0
 Кількість прихильників ринку землі збільшується — Павленко
Кurkul.com Кількість прихильників ринку землі збільшується — Павленко

Ринок землі необхідно впроваджувати з урахуванням громадської думки. Про це сказав в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

За його словами, це робити недоречно без досягнення суспільної злагоди. Програма діяльності Кабінету Міністрів України і Коаліційна угода не передбачають на 2015 р. розробку та сприяння прийняттю закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

«Питання ринку землі для суспільства чутливе і неоднозначне. За результатами соціологічних опитувань протягом 2012-2013 р.р., за скасування мораторію виступало тільки від 20% до 30% людей, за динамікою кількість прихильників ринку земель поступово збільшується», — повідомив посадовець.

Олексій Павленко зазначає, що зараз сільське господарство досить ефективно працює на базі прав оренди земель сільгосппризначення, але відсутність права їх купівлі-продажу певним чином гальмує розвиток напрямків сільгоспвиробництва з довгим оборотом капіталу і напрямки, які потребують вкладень саме у землю (багаторічні насадження, зрошення, тепличне господарство та ін.).

«На сьогодні ми маємо низький рівень готовності інфраструктури ринку земель. Не прийнятий закон «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який повинен відповісти на дуже важливі питання, зокрема, хто має право, і в яких розмірах купувати землю, хто і яким чином буде регулювати ринок землі та інше», — розповідає він.

Також додає, що зараз низький рівень фактичного наповнення електронної кадастрової системи. Невирішеним залишається питання врегулювання правового статусу невитребуваних паїв і польових доріг. І, нарешті, не проведена інвентаризація земель сільськогосподарського призначення державної, комунальної та приватної власності. І це тільки основні пункти.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою