Фальсифіковане мастило вивело з ладу 5 одиниць техніки у фермера з Кропивниччини

5 березня 2019 713 0
Фальсифіковане мастило вивело з ладу 5 одиниць техніки у фермера з Кропивниччини

За півтора місяці в одного з фермерів Кропивницької області, який побажав залишитися невідомим, вийшло з ладу 5 одиниць сільгосптехніки. Причиною поломки стало фальсифіковане мастило. Про це Kurkul.com відомо із власних джерел.

Тепер ремонтувати два трактори, дві вантажні машини та навантажувач фермеру доведеться за власні кошти. Адже зв'язок з шахраєм обірвався. Зараз його розшукує поліція.

При сезонному обслуговуванні парку своєї техніки аграрій придбав мастило для сільськогосподарської техніки у неперевіреного постачальника, при цьому розрахувавшись готівкою.

«Псевдопостачальник запевняв, що він офіційний представник закордонного бренду, підступу ніякого немає, мастило якісне, а з документами при розрахунку просто не хочеться мати справу. Навіть автомобіль, на якому приїхав шахрай був забрендований логотипом бренду. Звичайна тара в якії привезли мастило також недовіри не викликала. Заповзятливий продавець обіцяв пізніше надіслати сертифікати справжньою компанії, чого він не зробив під приводом різних відмовок», — йдеться у повідомленні.

Лабораторний аналіз, проведений на замовлення аграрія, показав повну невідповідність до застосування даних мастильних матеріалів — в'язкі характеристики мастила були основною причиною виходу техніки з ладу.

Правоохоронці в таких випадках розводять руками — документів, що підтверджують угоду немає, телефон вимкнений, сайт не працює.  

За 2018 р.  на території України було викрито три цехи з підпільного виготовлення мастильних матеріалів. Останній був виявлений в Одесі півроку тому. Тоді правоохоронці вилучили понад 40 т мастила та обладнання для виготовлення, розливу та маркування фальсифікованої продукції.

Перевірити якість масла при заливці практично неможливо. Найчастіше підробляють саме закордонні бренди, з огляду на те, що іноземна продукція має подвійну націнку через митні та логістичних витрати, які можуть подвоювати реальну ціну товару. Розмах і організація таких цехів по фальсифікації зарубіжних брендових мастил може бути вражаючим.

Як не придбати підробку:

  • вимагайте повний пакет документів і сертифікати аналізу, митні декларації на ввезення — не довіряйте сумнівним фірмам (якщо постачальник не надає результатів лабораторних випробувань мастила, слід задуматися про його компетенції);
  • відсутність виробничих потужностей може означати, що продукт є контрафактом (попросіть провести екскурсію на виробництво масла — відмова може свідчити про намір приховати походження продукції);
  • зарубіжні мастила, як сегмент більш дорогий, частіше піддаються підробкам — перевіряйте офіційне представництво компанії на закордонних інформаційних ресурсах;
  • велика кількість «імпортних» масел мають тільки юридичну адресу, позначену на упаковці, — якщо не позначена конкретна адресу виробництва, або вона розпливчаста (Наприклад Made in EU), варто поставити під сумнів походження такого продукту.
Виконано за допомогою Disqus