Реклама

Лохина не може конкурувати з суницею через затратність виробництва — Кукунін

2 квітня 2019 216 0
Лохина не може конкурувати з суницею через затратність виробництва — Кукунін
pixabay.com

Стрімке зростання глобального виробництва лохини змушує багатьох експертів прогнозувати, що ця ягода замінить суницю садову в категорії найпопулярніших ягід в світі. Повідомляє EastFruit.

Як зазначив економіст інвестиційного центру продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак, лохина, на відміну від суниці садової, добре зберігається і транспортується, і споживати її зручніше. Ці фактори і можуть призвести до витіснення суниці з ринку.

У коментарі Kurkul.com керівник ФГ «Золота ягода» Борис Кукунін повідомив, що в Україні лохина не зможе замінити суницю, оскільки коштує вона значно дорожче. Зниження ціни на ягоду призведе до нерентабельності її вирощування. Тож суниця садова на українських ринках може конкурувати з лохиною не лише за рахунок ціни, а й своїх смакових якостей.

Виробництво суниці садової поки що в декілька разів перевищує виробництво лохини. Крім того, вона відома практично всім споживачам в світі. В той же час лохину, навіть в розвинених країнах, споживає регулярно лише менше половини населення.

Вчені вважають, що поліпшення смаку суниці при збереженні її транспортабельності, допоможе істотно поліпшити її шанси у війні за світове панування з лохиною.

Всього за кілька років вдалося досягти значних успіхів. Ці перспективні сорти суниці садової зараз вирощуються не тільки в найбільш розвинених країнах, де споживач готовий платити за ягоду високої якості, але і в країнах, що розвиваються.

Нагадаємо, у  2019 р. Україна внесла до реєстру сортів суниці шість сортів від всесвітньо відомого консорціуму італійських розплідників CIV (Consorzio Italiano Vivaisti).

Наразі розвиток виробництва суниці садової в Україні істотно відстає від темпів розвитку виробництва лохини. Впровадження нових перспективних сортів може скоротити цю відстань, адже Україна знаходиться на кордоні ЄС і може експортувати свіжу суницю в будь-яку країну Євросоюзу

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою