Тваринники вимагають відкрити ринок експорту свинини до Китаю

17 квітня 2019 220 0
Тваринники вимагають відкрити ринок експорту свинини до Китаю
iz.ru

Голова Асоціації тваринників України (АТУ) Ірина Паламар направила офіційного листа до голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи з питання відкриття ринку Китайської Народної Республіки для експорту свинини. Про це повідомила прес-служба АТУ.

Через АЧС, Китай відчуває дефіцит свинини у країні. За прогнозами аналітиків Rabobank, у 2019 р. втрати китайських виробників свинини становитимуть від 25% до 35%, а в деяких регіонах — до 50%.

«В свою чергу, така ситуація в Китаї дає нові можливості для експортерів м’яса, якими просто таким повинна скористатися Україна», — наголошує голова АТУ Ірина Паламар.

Читатйе більше: Майкл Баттон: АЧС — вірус, від якого немає імунітету

Тож Асоціація закликала відкрити ринок КНР для експорту вітчизняної свинини.

«Так, у 2018 р. Китай став лідером-імпортером свинини і загальний ввезений об’єм склав — 1 351 416 т. Основними країнами-постачальниками свинини з ЄС були: Німеччина (27%), Іспанія (24%), Данія (17%), Нідерланди (14%), Франція (8%)», — йдеться у повідомленні АТУ.

За прогнозами міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), в найближчі роки імпорт свинини до Китаю залишатиметься таким же високим, оскільки очікувані темпи збільшення споживання будуть випереджати зростання внутрішнього виробництва.

«Власне переговорний процес між Україною та Китаєм щодо експорту свинини триває давно, проте одним із стримуючих факторів була африканська чума свиней в Україні. Наразі епізодична ситуація в обох країнах дужа схожа через спалахи АЧС в Китаї, більше того в Україні ситуація з АЧС стабілізована та контрольована», — йдеться у зверненні.

В Асоціації тваринників України вважають, що в умовах існування в країнах певних епізодичних проблем та з врахуванням міжнародного досвіду може бути застосований принцип регіоналізації чи компартменталізації для налагодження з України експорту свинини до Китаю.

Виконано за допомогою Disqus