Реклама

Протягом періоду зберігання яблука подорожчали на 15%

23 квітня 2019 66 0
Протягом періоду зберігання яблука подорожчали на 15%

Протягом періоду зберігання середнє зростання ціни на найбільш популярні сорти яблука в Україні склало 15%. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Читати більше: Анатолій Небоженко: яблунева мрія тривалістю в 10 років

«Протягом всього сезону, українські фермери постійно намагалися підняти ціни на яблука, але в листопаді та грудні ми спостерігали навіть просідання ціни, тому, не всі вірили в те, що яблуко подорожчає до кінця сезону. Перші ознаки цінового зростання з’явилися тільки в другій половині березня, в квітні ця тенденція стала більш впевненою. Зростання середньої ціни, насамперед, пов’язане із підвищенням попиту на якісне яблуко. На фоні досить великої пропозиції на ринку, знайти дійсно якісне яблуко нелегко, тому, від початку березня ми спостерігаємо збільшення імпорту і, одночасно, зменшення експорту яблука», — розповідає керівник проекту «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман.

Найбільше зросла ціна на яблука сортів Флоріна, Ліголь та Декоста. Їх вартість зросла на 25-30%. Ціни на сорти Чемпіон та Муцу піднялися на 10-13%. Вартість сорту Ренет Симиренка протягом зберігання майже не змінилася. Айдаред став єдиним сортом, який за період зберігання подешевшав, в жовтні 2018 р. ці яблука продавалися на 20% дорожче, ніж сьогодні.

 

Виконано за допомогою Disqus