В травні Україна збільшила імпорт яблука в 7 разів

11 червня 2019 175 0
В травні Україна збільшила імпорт яблука в 7 разів
pixabay.com

В травні цього року Україна імпортувала більше 7 тис. т яблука. Це найбільший обсяг імпорту від початку сезону, в порівнянні із квітнем він збільшився в 7 разів. Повідомляє info.shuvar.com.

Загалом на весь сезон Україна імпортувала 10,2 тис. т яблука. В минулому сезоні за той самий період було імпортовано 6,2 тис. т яблука

«Більшість українських виробників не вірили в зростання ціни в кінці сезону і розпродали  більшість врожаю ще до кінця зими. До того ж потенціал зберігання яблука в цьому сезоні був відносно невисоким через прискорене дозрівання. Відповідно вже в квітні ми побачили зростання ціни, а українські трейдери почали імпортувати яблуко з сусідньої Польщі. Зростанню цін на яблуко сприяла і ситуація на ринку ягід,  суниця та черешня з’явились на ринку мінімум на 10-14 днів пізніше. Пропозиція ягід до кінця травня було обмеженою через дощову погоду в головних виробничих регіонах. Коли від початку травня ягід на ринку стало більше і ціни на яблуко знов почали просідати», — прокоментувала ситуацію керівник департаменту «Аналітика» ОРП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За даними «Інфо-Шувар» протягом зберігання (жовтень-травень) ціни на яблуко в Україні зросли на 35-60%. Найбільший стрибок ціни було зафіксовано саме в травні.

Читати за темою: Яблука подорожчали удвічі протягом травня

Виконано за допомогою Disqus