Навесні ціна на цукор зросте на 20%

15 жовтня 2015 35 0
Навесні ціна на цукор зросте на 20%
5.uaНавесні ціна на цукор зросте на 20%

У цьому сезоні очікується драматичне падіння цукровиробництва: 37 працюючих заводів справлять 120 млн т солодкого продукту — на 40% менше, ніж виготовили 48 діяли в минулому році заводів, пише «УНІАН».

При цьому ще до незалежності в Україні працювали 192 цукрових заводи, які могли виробляти понад 5 млн тонн цукру на рік. За розрахунками уряду, в сезон 2015-2016 МР український ринок потребує 170 млн т цукру, а це набагато більше, ніж справлять заводи. Але з минулого сезону залишилося ще 0,5 млн т, які і допоможуть «в притул» закрити потребу ринку. Тому можливість купити цукор буде у всіх. Єдине питання — по якій ціні?

Про можливе зростання цін на цукор попереджали і експерти, і учасники ринку, відзначаючи, що цукрові заводи рано чи пізно будуть змушені підняти ціни, які не покривають собівартості виробництва. Фахівці прогнозують, що до весни наступного року оптова ціна на цукор підніметься на 15-20% з 11,5 тис. грн/т.

«Те, що заводи піднімуть ціну на 15-20% на початку наступного року, — це досить оптимістичний прогноз», — зазначила заступник завідувача відділом ціноутворення, кон'юнктури та інфраструктури ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Людмила Пархоменко.

Виконано за допомогою Disqus