В Україні змінять виробничі вимоги для фруктових джемів

30 квітня 2019 519 0
В Україні змінять виробничі вимоги для фруктових джемів
krassever.ruВ Україні змінять виробничі вимоги для фруктових джемів

24 квітня відбувся круглий стіл «Впровадження європейських вимог до фруктових джемів та подібних продуктів» за організації Мінагрополітики спільно з проектом Європейського Союзу «Підтримка сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні». Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Проекту ЄС, галузевих об’єднань, профільні виробники та імпортери. Про це повідомляє Kurkul.com з посиланняи на сайт КМУ.

Захід відбувся з метою презентації учасникам порівняльного аналізу європейських вимог та національного законодавства щодо виробництва фруктових джемів та подібних продуктів, а також для пошуку спільних рішень щодо імплементації європейських вимог до української джемової продукції. Зокрема, для розробки нормативного акта про нові вимоги до такої продукції необхідно проаналізувати технологічні особливості процесів виробництва, визначити можливі ризики, які можуть виникнути із впровадженням європейських вимог у національне законодавство, а також встановити комунікацію із зацікавленими сторонами (виробниками, імпортерами, галузевими об’єднаннями).

«Сьогодні розпочато важливу роботу, яка є черговим кроком із впровадження європейських стандартів до продукції українського виробництва. Результатом цієї роботи має стати низка переваг для всіх учасників ринку. Виробники отримають конкурентні переваги як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку, зокрема, розширять коло потенційних споживачів власної продукції. А споживачі, відповідно  якісну та безпечну продукцію, яка відповідає їх очікуванням та вимогам», — зазначив генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Олександр Жемойда під час відкриття круглого столу.

Під час заходу було поінформовано про основні принципи європейської системи регулювання виробництва та торгівлі джемами, які базуються в тому числі на Директиві Ради 2001/113/ЄС про фруктові джеми, желе, мармелад і підсолоджене каштанове пюре, призначені для споживання людиною.

За результатами зустрічі було вирішено, що усі зацікавлені сторони надішлють до Мінагрополітики пропозиції щодо нових вимог до виробництва джемової продукції. Після їх опрацювання експертами Міністерства буде проведено наступний захід, на якому буде представлено першу редакцію проекту вимог.

Довідково: Наразі в Україні діють добровільні стандарти до джемів, фруктового желе та мармеладу (ДСТУ: 4900:2007 Джеми. Загальні технічні умови, ДСТУ 4333:2018 Мармелад. Загальні технічні умови, ДСТУ 6094:2009 Желе фруктові. Технічні умови).

Виконано за допомогою Disqus