Затвердили нові вимоги до імпорту в Україну продукції та тварин

19 квітня 2019 47 0
Затвердили нові вимоги до імпорту в Україну продукції та тварин
pixabay.com

У квітні наказом Мінагрополітики було затверджено нові вимоги до імпорту в Україну продуктів тваринного походження та тварин. Про це повідомила прес-служба EBA.

На це бізнес-спільнота очікувала близько трьох років.

«Перший раз проект Наказу було опубліковано ще в 2016 р. Тривалий час він проходив процедуру погодження і нарешті його затверджено. Це рішення грає надзвичайно важливу роль для міжнародної торгівлі. Адже норми, які діяли раніше не відповідали сучасним реалія», — пояснила координатор комітетів ЄБА Оксана Жаркова.

Після прийняття осучаснених норм очікується збільшення видового різноманіття продуктів, які можуть імпортуватись в Україну. Адже до цього законодавством не було встановлено вимог до імпорту низки категорій продуктів. Це створювало значні труднощі для бізнесу в питаннях міжнародної торгівлі.

Читати за темою: Заборону на імпорт кормів з Польщі до України скасовано.

За новим наказом визначено вимоги до таких нових категорій продуктів як:

  • композитні продукти;
  • желатин;
  • колаген;
  • молозиво;
  • жаб’ячі лапки та равлики;
  • 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки.

Також буде дозволено імпорт тварин та продукцію із зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин. Водночас, сировина повинна походити з території, де протягом чітко-визначеного терміну не було зафіксовано відповідних захворювань тварин.

Проте наказ не встановлює вимог щодо походження сировини для виробництва харчового продукту виключно із території країни-експортера, що слугує значним полегшенням для виробників.

Наказ набирає чинності через півроку після опублікування, тобто, це відбудеться не раніше осені 2019 р., оскільки наразі його ще не опубліковано.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus