Ірга може скласти конкуренцію лохині на ринку ягід

10 травня 2019 529 0
Ігра може скласти конкуренцію лохині на ринку ягід
pixabay.comІгра може скласти конкуренцію лохині на ринку ягід

Ірга або джунберрі – ягідна культура практично невідома в промисловому ягідному бізнесі Східної Європи. Проте в Канаді ця ягода досить популярна. В 2018 році в Польщі висаджено 600 га ірги, що можна порівняти з обсягами висадки нових плантацій лохини. Хоча українські ягідники, які обпеклися на жимолості, обережніше підходять до нових культур, деякі вже почали цікавитися можливостями придбання саджанців ірги. Про це повідомляє east-fruit.com.

Ірга має безліч переваг перед лохиною: у неї гарні смакові якості, вона перевершує лохину за вмістом вітамінів і антиоксидантів, її врожайність мінімум в два рази вище, ніж у лохини, і вона не вимоглива до кислотності ґрунтів, на відміну від лохини.

На смак плоди ірги нагадують вишню або родзинки і, зазвичай, ніжніші від лохини, хоча багато хто відзначає певний  присмак деревини в цій ягоді. Зовні ягоди ірги дуже схожі на ягоди лохини за формою і навіть за кольором. У Канаді іргу використовують, переважно, для потреб переробки.

З ірги роблять джеми, сиропи, заморожують і продають для потреб кондитерської промисловості, для наповнювачів йогуртів та інших продуктів харчування, іргу також сушать і продають в роздріб і для переробки в інших харчових виробництвах.

Незважаючи на те, що ця ягода використовується поки переважно для переробки, фермери Канади активно просувають її і для споживання в свіжому вигляді або як заморожену ягоду протягом усього сезону.

Чим ірга цікава для фермера? Перш за все своєю невибагливістю до якості і кислотності ґрунтів, а також дренажу, хоч вона і не любить сильно зволожений грунт. Крім того, ірга — це рання ягода. Плоди дозрівають через 45-60 днів після першого цвітіння. В умовах України урожай ірги буде дозрівати приблизно в другій половині червня. Ірга має високу морозостійкість, а її квіти є самозапильними.

Зміст вологи у ірги нижчий, ніж у лохини, тому в ній міститься набагато більше кальцію, натуральних волокон, білків, вуглеводів і ліпідів. Ірга також є відмінним джерелом заліза — в кожній порції міститься близько 23% RDA заліза (майже вдвічі більше, ніж в лохині).

В ірзі міститься велика кількість калію, магнію, фосфору, а також фенольних сполук, зокрема антоціанів і практично стільки ж вітаміну C, тіаміну, рибофлавіну, пантотенової і фолієвої кислоти, вітамінів А, Е і В-6, як і в лохині, а також невелика кількість біотину.

Виконано за допомогою Disqus