Реклама

Фермери Закарпаття почали збирати полуницю з відкритого грунту

13 травня 2019 169 0
Фермери Закарпаття почали збирати полуницю з відкритого грунту
pixabay.com

Сезон полуниці цього року розпочався пізніше через несприятливу погоду. Частина ягід померзла, інша — через різку зміну погоди може почати гнити. Зараз полуниця на полях дозріває повільно через постійні дощі та відсутність сонця. Про це повідомляє kanalsirius.tv.

Нагадаємо, у західних областях фермери втратили до 40% урожаю суниці.

Фермер Михайло Габель вирощує полуницю вже 5 років, на 3,5 га росте 4 сорти. Першою дозріває Альба — ягоди цього сорту великі та соковиті, пізніше Азія — менші та солодші.

Полуницю висаджують наприкінці літа, ранньою весною її вкривають агроплівкою і вже на початку травня збирають перший урожай. Триває сезон до середини червня. За словами фермера, ягода примхлива, дуже залежить від погоди. Вона потребує сонця та постійного поливу, щоб була соковита та дозрівала. Для того щоб полуниця не бруднилась, між рядами вистилають сіно.

За півтора місяці з поля площею 3,5 га збирають понад 8 т полуниці. В активний сезон — 500 і більше кілограмів за день. Реалізовують ягоду на ринках Закарпаття, а також місцевим кондитерам.

Перша ягода на прилавках з’явилась два тижні тому. Більшість полуниці на ринках поки теплична: з Виноградівського та Берегівського району. Ціна стартує від 70 грн/кг. Ціна за ягоду з відкритого ґрунту вища — 100 грн/кг.

Саме через дорожнечу, покупців поки небагато. Проте охочі спробувати першу полуницю все ж є.

Уже за тиждень за сприятливої погоди ранні сорти полуниці на полях достигнуть, а ціна знизяться вдвічі.

Виконано за допомогою Disqus