Кількість опадів у квітні перевищила норму

14 травня 2019 65 0
Кількість опадів у квітні перевищила норму
Кількість опадів у квітні перевищила норму

У більшості областей України кількість опадів досягла або перевищила норму (за винятком Одеської області — 65% від норми). Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Нагадаємо, за даними начальниці відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяни Адаменко, цьогорічні погодні умови для ярої пшениці, ярого ячменю та вівса можна назвати оптимальними.

Запаси продуктивної вологи в орному і метровому шарах ґрунту під усіма культурами на більшості площ були достатніми і оптимальними.

«Погодні умови були сприятливими для вегетації і активного розвитку основних сільськогосподарських культур», — йдеться у повідомленні.

За температурними умовами квітень 2019 р. був схожим на квітень 2005, 2006 і 2010 рр. Значних температурних екстремумів в цілому за місяць не було. У 2018 р. квітень був найтеплішим за весь період метеорологічних спостережень. Найхолоднішим був квітень 2003 р.

Аналітики повідомили, що фенологічний розвиток посівів озимих і ранніх ярих зернових випереджає середні багаторічні терміни в середньому на 5-7 днів. Стан посівів добрий та відмінний.

Виконано за допомогою Disqus