Реклама

Україна імпортує 90% горіхів — аналітики

30 травня 2019 261 0
Україна імпортує 90% горіхів — аналітики
pixabay.com

Попри те, що вирощування горіхів можливе на всій території України, ми імпортуємо 90% цієї культури. Про це повідомила прес-служба компанії Pro Capital Investment.

У світі 7% земель придатні для вирощування горіхів. Завдяки унікальному і сприятливому клімату, вирощування горіхів можливо практично на всій території України. Попри це Україна забезпечує себе горіхом лише на 10%, решта 90% — імпортуються з інших країн.

За підсумками 2018 р. в Україні було зібрано 127,2 тис. т горіхів, більшість з них — це волоські. Під ними в Україні задіяно 97,8% всіх валових площ горіхових насаджень.

Але попит породжує пропозицію. Так, за останні роки в Україні почали вирощувати фундук, мигдаль, фісташку, пекан.

У 2018 р. в Херсонській області на площі в 100 га заклали плантацію арахісу. Щороку в Україні площа під горіховими садами збільшується. Наразі ми входимо в трійку лідерів з виробництва волоських горіхів.

Читати за темою: Південь України придатний для вирощування горіхів пекан

За даними INC (Міжнародна рада з горіхів і сухофруктів) в країнах із середнім рівнем доходу (таких як Україна) в трійку лідерів по споживанню входять волоські горіхи, фісташки й кеш’ю.

Горіхи відносять до суперфудів, продуктів з високим вмістом корисних речовин, які захищають організм від хвороб та допомагають вести здоровий спосіб життя і продовжують життя.

У горіхах багато мінералів і корисних жирів (трансжирів), які покращують настрій.

Горіхи — невід'ємний продукт в раціоні багатьох людей. При цьому частка їх споживання в Україні дуже низька. Українці з'їдають у два-три рази менше горіхів, ніж в Європі або азіатських країнах.

Виконано за допомогою Disqus