Реклама

Урожай ранніх зернових буде на рівні минулого року — Мінагрополітики

30 травня 2019 124 0
Урожай ранніх зернових буде на рівні минулого року — Мінагрополітики
Урожай ранніх зернових буде на рівні минулого року — Мінагрополітики

Цього року площі під зерновими культурами сягають 14, 8 млн га. Аграрії південних регіонів розпочнуть жнива ранніх зернових та зернобобових вже у другій половині червня. За прогнозами експертів, цьогорічний урожай буде не меншим, ніж у 2018 р. Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

«Сьогодні вже на всій території країни відмічається колосіння ранніх ярих зернових культур, зокрема ячменю, пшениці та жита. У другій половині червня аграрії вже розпочнуть збирати перші врожаї. Період перезимівлі був сприятливим для повного збереження посівів озимих культур. А весняні погодні умови маємо кращі у порівнянні з минулим роком, а саме — раннє відновлення вегетації, помірні температурні режими, близьке до норми вологозабезпечення. Тому в даний час немає жодних підстав вважати, що урожай ранніх зернових культур 2019-го року буде нижчим за минулорічний», — прокоментував заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій.

За його словами, ризики втрати частини вирощеного урожаю та погіршення якісних показників зерна присутні протягом всього вегетаційного періоду, тому попередній прогноз валового збору всіх зернових та зернобобових культур в Україні буде складено у кінці червня або на початку липня поточного року.

Виконано за допомогою Disqus