Реклама

Фермери відкладають контрактування кукурудзи через нестабільні ціни

4 червня 2019 674 0
Фермери відкладають контрактування кукурудзи через нестабільні ціни
pixabay.com

Наразі досить важливим питанням для фермерів є коливання ціни на аграрну продукцію. Аналітики прогнозують, що у 2019 р. є фактори для глобального зниження цін на кукурудзу, але погода в США вносить свої корективи. Тож фермери відкладають контрактування, очікуючи стабілізації цін на зернові культури.

Сьогодні Kurkul.com поцікавився у фермерів: Яка ціна на кукурудзу по форварду? Чи укладають вони контракти з трейдерами на поставки?

За словами генерального директора компанії «Агропродсервіс» Андрія Барана, вони заключили контракти, проте на невеликі обсяги — 5-6 тис. т, з оплатою після поставки. Поставки компанія буде здійснювати у жовтні.

Думки фермерів з приводу форвардів різняться, директор СТОВ «Агрольон» Володимир Михалишин повідомив, що вони мають власні потужності для зберігання зерна.

«Безумовно маємо свої місця для зберігання. Контракти на форвардні поставки не заключали. Очікуємо кращої ціни. Ми продаємо кукурудзу на місцевому ринку для експортних поставок. Наразі пропонують ціну близько 4 600 грн/т», — зауважив директор ТОВ «Рост Агро» Максим Барнацький.

Керівник ФГ «Байбарак» Микола Байбарак у коментарі Kurkul.com повідомив, що контракти не укладали і не лише цього року.

«Протягом трьох років отримуємо різні пропозиції. Але коли перечитуємо з юридичним відділом договори, то вони сильно лякають. Не мають надійних перевірених партнерів. Район не працює, то якось не виходить», — зауважив Микола Байбарак.

За його словами, ціни за контрактами пропонують вигідні. Але за контрактом дуже чіткі та прискіпливі вимоги. Виходить дещо дешевше, ніж самостійно обдзвонити підприємства-партнери на момент здачі кукурудзи. Самостійно продавати виходить вигідніше.


Яка ціна по форварду у вашій області? Укладаєте контракт чи почекаєте осені? Які умови пропонують трейдери? Давайте поділимось інформацією щоб розуміти куди йде ринок!

Поділіться своїми думками та пропозиціями.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама