Закон про зберігання пального може спричинити загальнонаціональний страйк аграріїв

5 червня 2019 3037 0
Закон про зберігання пального може спричинити загальнонаціональний страйк аграріїв
autocentre

В Миколаєві фермери виступають проти змін щодо зберігання дизельного пального. Вони називають новий закон «драконівським» та попереджають владу про загальнонаціональний страйк, якщо їх будуть ігнорувати. Повідомляє agro-yug.com.ua.

З 1 липня 2019 р. набувають чинності зміни в Податковому кодексі, в зв'язку з якими фермери повинні отримувати ліцензію на зберігання пального і оформляти будови, де зберігається пальне і землю під ними, як АЗС.

У понеділок, 3 червня, в Миколаєві біля ОДА зібралися фермери, які виступили проти змін в Податковому кодексі, які повинні вступити в силу з 1 липня.

Директор ФГ «Діброва» Сергій Протченко розповів, що оформити документи, які тепер необхідні в зв'язку з вступом в силу цьогозакону, практично неможливо. Крім цього, структури, до яких необхідно звертатися, повністю корумповані.

Він зауважив, що за цим Законом з 1 липня практично всі фермери Миколаївської області, крім тих, хто працює по-чорному, стають злочинцями. Оскільки за новим законом фермер повинен оформити шматок землі під автозаправну станцію в Держгеокадастрі.

Нагадаємо, бізнес закликає відтермінувати впровадження акцизного податку на пальне

«Ви розумієте яка там корупція, це нереально. Я сім років оформляю фермерську землю і не можу оформити, уявіть, що буде з оформленням АЗС. І скільки треба документів зібрати, щоб побудувати автозаправну станцію, і все одно що там всього одна бочка, і що я заправляю тільки свої два трактори. Більш того, цю бочку потрібно узаконити в ДАБІ (державна архітектурно-будівельна інспекція), а там все дихає корупцією. І все це до 1 липня », — поділився фермер.

Головною проблемою фермери вбачають саме відведення землі під АЗС. Наразі більшість фермерів зберігають пальне у бочках, які стоять на приватних землях відведених під будівництво.

«Кілька моїх тракторів стоять у мене на городі, у мене там знаходиться бочка з пальним. Як мені оформити цю землю, якщо вона у мене відведена для будівництва будинку? Хто мені дозволить на моїй території побудувати автозаправну станцію, а всі документи я повинен зібрати на АЗС? І хто мені дозволить будувати АЗС?», — обурюється Сергій Протченко.

Директор ФГ «Діброва» також заявив, що якщо влада не почує фермерів, то це вже буде загальнонаціональний страйк.

«В Умані фермери вже виходили з цією ж вимогою. Я думаю, це піде по Україні. А якщо випишуть кілька штрафів — народ підніметься. Аж до того, що це буде загальнонаціональний страйк, фермери припинять платити податки взагалі. Якщо будуть виписані ці драконівські штрафи — значить вийдемо на вулицю. Ми пам'ятаємо 2004 та 2014 рр. — скати, вогонь, «банду геть». Якщо влада цього хоче, значить так і буде. Оскільки це «драконівський закон», — зауважив фермер.

В ході акції протесту, з фермерами спілкувався заступник голови Миколаївської ОДА Андрій Кротов, який запевнив, що з боку облради буде подано звернення до Кабміну, щоб скасувати цю постанову.

Виконано за допомогою Disqus