Постраждалим від граду фермерам Грузії відшкодують $1 млн

10 червня 2019 48 0
Постраждалим від граду фермерам Грузії відшкодують $1 млн

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту Zrda Activity in Georgia виділить $1 млн на допомогу фермерам сіл районів Горі та Карелі (регіон Шида Картлі), чиї угіддя постраждали в результаті сильного граду в кінці травня. Йдеться про села, розташовані у розділової лінії в зоні південно-осетинського конфлікту. Повідомляє EastFruit.

В результаті сильного граду в кінці травня в селах Шида Картлі було пошкоджено близько 10 тис. га багаторічних і однорічних культур, збитків зазнали понад 7 тис. фермерів.

«У Шида Картлі в результаті сильного граду утворилася надзвичайна ситуація. Урожай більшої частини населення повністю знищений. Підтримка жителів сіл, розташованих у розділових ліній в зонах конфліктів для нас — пріоритет номер один. Наразі ми отримали підтримку з боку уряду США, і в рамках проекту Zrda/USAID жителям Горі і Карелі буде надано фінансову допомогу для забезпечення джерела існування. У них буде можливість відновити сільськогосподарську діяльність», — повідомив керівник міністерства охорони навколишнього середовища та сільського господарства Грузії Леван Давіташвілі.

За словами Левана Давіташвілі, вищезгадана сума в рамках проекту Zrda буде розподілена між фермерами і зарахована на спеціальні агрокарти, за допомогою яких вони потім, за своїм бажанням, зможуть придбати добрива, хімічні засоби для боротьби зі шкідниками та захворюваннями, посадковий матеріал та т.д. — для продовження своєї фермерської діяльності. Це стосується як багаторічних, так і однорічних культур.

Як зазначив міністр, отримання фермерами допомоги від держави і USAID не скасовує страхового відшкодування збитків — жителі регіону, які застрахували свій урожай, отримають належну компенсацію від відповідних страхових компаній.

Читати за темою: В Криму град пошкодив 2 тисячі га пшениці

Виконано за допомогою Disqus