Урожай яблук скоротиться на третину — прогноз

91
0
Урожай яблук скоротиться на третину — прогноз
pixabay.com

Урожай яблук в Україні цього року може скоротитися на третину і сягнути 460 тис. т, через несприятливі погодні умови. Повідомляє УНІАН.

«Очікуваний урожай яблук в Україні, якщо минулого року ми зібрали 675 тис. т яблук, то сьогодні ми очікуємо загальний вал на рівні 460 тис. т», — повідомив голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка.

Експерт додав, що врожай кісточкових в Україні поточного року може скоротитися на 15% — до 38 тис. т з 45 тис. т. Водночас, за його словами, урожай чорниці в Україні може збільшитися на третину і досягти 4 тис. т.

«Цей сезон однозначно стане менш врожайним у порівнянні з минулим. За нашими розрахунками, ми побачимо скорочення на чверть врожаю в промислових господарствах всіх культур, і кісточкових і ягідних», — підкреслив Дмитро Крошка.

Він зазначив, що причиною скорочення врожаю плодово-ягідних культур в Україні у поточному році стали несприятливі умови та перепади температур — дощова весна і посушливий червень.

Читати за темою: Сезон яблук нового врожаю розпочався пізніше, ніж минулого року

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus