Британії бракує «заробітчан» на збиранні ягід

13 червня 2019 201 0
Британії бракує «заробітчан» на збиранні ягід
pixabay.com

У Великобританії, на заході Англії, розпочався збір ягід, однак цього року галузь зіткнулася з жорсткою нестачею сезонних працівників, в основному з країн Східної Європи. Це може призвести до гниття урожаю. Повідомляє Euronews.

«Незважаючи на підвищення зарплат на 19%, працівники не повертаються, їх кількість знизилася на 10%. Це може мати катастрофічні наслідки не лише для фермерства, а й для економіки Великобританії загалом», — розповів фермер Ентоні Снелл.

Три роки тому на одне робоче місце претендувало 4 особи. Але тепер, згідно зі статистикою найбільшого банку вакансій «Конкордія», ці цифри кардинально змінилися. Сьогодні один претендент може вибрати з 4 місць роботи.

Причина цього — покращення умов праці на континенті. Європейські фермери стали переходити на систему продажу продукції безпосередньо споживачеві, яку ті вважають набагато більш ефективною і простою.

На фермі з вирощування полуниці в графстві Кент працівники отримують 17 фунтів стерлінгів/год. Але зі зростаючою конкуренцією з іншими європейськими країнами, наплив сезонних працівників знизився на 20%.

«Головні конкуренти для британських фермерів у боротьбі за робочі руки — це Німеччина та Нідерланди. У цих країнах дуже добре опрацьована державна система підтримки праці — податкові пільги, значні інвестиції в розвиток фермерства. Це призвело до утворення більшої кількості робочих місць», — пояснив представник банку вакансій.

Читати за темою: Німеччина планує залучати українців до робіт на фермах

Виконано за допомогою Disqus