На Херсонщині почали вантажити комерційні партії кавунів

20 червня 2019 527 0
На Херсонщині почали вантажити комерційні партії кавунів
pixabay.comНа Херсонщині почали вантажити комерційні партії кавунів

Перші автомобілі почали вантажити херсонськими кавунами 19 червня. Так, за добу ціни на найбільшому на Півдні гуртовому ринку «Нежданий» обвалились з 25 грн/кг (0,86 €/кг) до 15 грн/кг(0,51 €/кг). Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Перші херсонські кавуни врожаю 2019 р. можуть з’явитись на ринку Центрального та Західного регіонів ще до кінця поточного робочого тижня.

За даними фахівця з розвитку плодоовочевого ринку проекту UHBDP Валерія Федоренко, поки що фермери збирають кавуни з т.з. «термосів» — плівкових міні-теплиць. 

Площі під раннім кавуном є меншими цього року — українські виробники скоротили їх через низькі ціни на ранній кавун минулого року. По т.з. «багарних» кавунах, які почнуть збирати в кінці липня, ситуація дзеркальна — площі під ними збільшились завдяки рекордно високим цінам минулого сезону.

«Минулий рік показав наскільки погода може скорегувати плани виробників і трейдерів. Рік тому сезон розпочався на 7-10 днів раніше завдяки теплій весні та почату літа, і вже до середини липня ціни досягли найнижчих в той рік показників. В серпні через тривалі дощі на Півдні ціни сягнули рекордних показників, хоча зазвичай саме в цей період вони є найнижчими. Але, попри всі перешкоди, Україні в минулому сезоні вдалось експортувати найбільший за останні 4 сезони обсяг кавунів — 19 тис. т. Сподіваємось в цьому сезоні побачити черговий рекорд», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

За словами Валерія Федоренка, якщо погода не завадить, Україна має всі шанси зібрати в цьому сезоні один з найкращих врожаїв «багарних» кавунів і оновити рекорд з експорту.

«Більший врожай може сприяти зниженню внутрішньої ціни, але водночас, завдяки цьому ми зможемо бути більш конкурентоздатними на ринку Польщі та Прибалтики. Найбільший обсяг кавунів ми зазвичай експортуємо саме в серпні», — додав Валерій Федоренко.

Серед головних викликів цього сезону, фахівці ринку називають нові вимоги щодо експорту в країни Євразійського Союзу — експортувати в цей регіон зможуть тільки ті виробники, які нададуть підтвердження про те, що їхнє господарство є вільною від карантинних організмів ділянкою.

Виконано за допомогою Disqus