В Україні потрібно уніфікувати рецепти людської та ветмедицини — ЄБА

21 червня 2019 61 0
В Україні потрібно уніфікувати рецепти людської та ветмедицини — ЄБА
new.felixnn.ruВ Україні потрібно уніфікувати рецепти людської та ветмедицини — ЄБА

Здебільшого, хвороби тварин лікуються тими ж діючими речовинами в ліках, що і хвороби людей. Тож запровадження рецептурності лише в людській медицині може призвести до того, що ліки почнуть купувати у ветеринарних аптеках і застосовувати до людей. Тому, бізнес наголошує на необхідності уніфікації системи рецептів людської та ветмедицини. Про це повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

Читати за темою: Нові айболити: лікарі ветеринарної медицини

«Перевагою лікування тварин є те, що зараз можна використовувати ліки для людей, які можна купити в звичайній аптеці. Проте, домашні тварини хворіють і такими хворобами як епілепсія, рак тощо. І тут виникають ускладнення. Адже ці ліки можна придбати виключно у людській аптеці і виключно за рецептом людського лікаря. Виникає правова колізія, адже виходить, що, до прикладу, щоб пролікувати корову, яка забезпечує господарство молоком, потрібно отримати рецепт у людського лікаря. Це по меншій мірі дивно», — пояснив координатор комітету виробників ветеринарних препаратів ЄБА Дмитро Кирилюк.

Він також додав, що побоювання викликає ситуація з антибіотиками. Адже у ветаптеці їх можна придбати без рецептів.

Власне, саме тому і важливо максимально швидко уніфікувати рецептурність ліків людської та ветмедицини, щоб мінімізувати можливості для не якісного лікування, що може призвести до негативних для здоров’я наслідків.

Для цього потрібно, перш за все, запровадити єдину електронну систему рецептів, яка дозволить виробникам вносити назву препарату та серію, лікарям — електронний рецепт, а споживачам можливість перевіряти оригінальність цього препарату. Найбільш важливим елементом цієї системи має бути розділ подачі скарг. Це дозволить виробнику та державі контролювати епізоотичну ситуацію (поширення певної хвороби) по всій території країни та мінімізує можливість отримання підробки або нелегального імпорту.

Друге важливе питання ветеринарної сфери — оформлення паспорту для тварини, який є основним документом. Він видається ветлікарем при первинній вакцинації тварини та містить інформацію про власника тварини, дату вакцинації та тип вакцини, профілактичне лікування тощо. Водночас, виникає парадокс, адже документ, який видає ліцензований ветеринарний лікар, державою не визнається. Тож якщо, до прикладу, тварину потрібно вивезти закордон, необхідно звертатись до державної уповноваженої ветеринарної клініки, повторно заповнювати всі необхідні документи та проходити повторну вакцинацію. Це займає час та потребує додаткових коштів.

Виконано за допомогою Disqus