Реклама

Лохина в контейнері може плодоносити до 15 років — експерт

25 червня 2019 1695 0
Лохина в контейнері може плодоносити до 15 років — експерт
pixabay.com

Вирощування лохини в контейнерах з субстратом дозволяє створити ідеальні умови для росту і плодоношення кожної рослини. Вирощена таким способом лохина буде плодоносити 10-15 р. Повідомляє EastFruit.

При цьому плантація не «прив'язана» до конкретної ділянки — в будь-який момент рослини можна перенести на інше поля або продати їх частину іншим виробникам або садовим центрам. Як пояснив керівник з розвитку українського розплідника ягідних культур «Фрутек» Олег Босий, дворічну рослину лохини можна висадити в контейнер об'ємом 20-30 л і успішно вирощувати 3-4 сезони, збираючи щороку декілька кілограмів якісної ягоди.

В майбутньому рослину бажано пересадити в контейнер об'ємом 70-80 л, де вона буде рости і давати врожай наступні 10-15 р.

При цьому фахівець наголошує, що вирощування лохини в контейнерах з субстратом має певні особливості.

«Якщо наземна частина лохини більшості північних високорослих сортів цілком витримує зниження температури до -30 ... -35 °С, то коренева система рослини вже при -14 ... -16 °С може повністю загинути. Тому на зимовий період контейнери з рослинами необхідно перенести на зберігання в захищене від холодного вітру місце, приміщення або плівкову теплицю. Можна також утеплити рослини в полі ізолюючим матеріалом, наприклад, тюками із соломою, але в окремі роки це може не забезпечити необхідний рівень захисту», — розповів Олег Босий.

Субстрат для вирощування повинен мати довготривалу стабільність і підтримувати оптимальний для кореневої системи водно-повітряний режим.

«У розпліднику для вирощування саджанців ми використовуємо виключно субстрат голландського виробництва, основні складові якого — це очищений верховий торф, кокосове волокно і перліт, а також комплекс мікро- і макроелементів. Це дозволяє нам отримати якісний посадковий матеріал і гарантувати покупцеві повну відсутність збудників хвороб кореневої системи і паразитичних нематод», — додав представник ТОВ «Фрутек».

Читати за темою: Високі ціни на українську лохину протримаються до липня

Виконано за допомогою Disqus

Реклама