Фермеру-майданівцю з Прикарпаття знищили 700 кущів лохини

8 липня 2019 3680 0
Руслан Фіголь, фермер-майданівець
zaxid.netРуслан Фіголь, фермер-майданівець

У Долинському районі Івано-Франківської області невідомі поламали 700 плодоносних кущів лохини у фермера-майданівця. Сьогодні Руслан Фіголь планував розпочати збір врожаю. Завдані збитки підприємець оцінює у 400 тис. грн. Повідомляє zaxid.net.

Сільським господарством Руслан Фіголь зайнявся у 2014 р. — після вогнепального поранення в живіт під час Революції Гідності. Чоловік більше не міг їздити на заробітки, тому отримані від держави за поранення 700 тис. грн вклав у вирощування лохини.

Землю фермер орендував, оскільки вільної землі у сільради не було. У довгострокову оренду земельну ділянку йому надав землевпорядник Оболонської сільради Дмитро Блохін. Платив за оренду по 10 тис. грн/рік.

«Платив два роки. Коли кущі почали плодоносити, жінка Блохіна сказала, щоб я забирався з ділянки і забирав з собою кущі. Стався конфлікт, вони захотіли отримувати більшу суму, тепер вони вказують, що хочуть 50% від вирощеної ягоди. Також у мене був конфлікт з сільською радою, оскільки я не погоджуюся з питаннями, які вирішуються в Оболонській сільраді», — розповів Руслан Фіголь.

З 800 кущів поламали 690, ще 10 витягнули із землі. Загалом на ділянці росте 4 тис. кущів лохини.

«Нижній сорт не чіпали, він ще не достиглий — знали, що саме йти ламати», — розповів Руслан Фіголь.

Також хулігани порізали 4 колеса на тракторі, що стояв неподалік.

За словами фермера, зловмисників було декілька — одній людині треба більше часу, аби поламати всі кущі. Працівники поліції більш як 30 хв. підраховували зламані кущі.

Заступник голови Долинського районного об’єднання воїнів АТО Володимир Стефанишин заявив, що цей випадок обговорять на загальних зборах учасників бойових дій. Будуть звертатися до представників влади, поліції, щоб винні були притягнуті до відповідальності.

Читати за темою: На Черкащині фермеру спалили с/г техніку на 5 млн гривень

Виконано за допомогою Disqus