Пшеницю вражають хвороби через невчасно внесені ЗЗР — експерт

9 липня 2019 467 0
Пшеницю вражають хвороби через невчасно внесені ЗЗР — експерт

На Харківщині аграрії збирають значно менший врожай, ніж очікували. Все це через аномальну погоду цього року. Також господарства отримали менш якісну пшеницю, ніж очікували через ураження септоріозом і фузаріозом. Про це розповів менеджер Океан Інвест Олександр Горобець під час АгроЕкспедиції Пшениця 2019.

«Як показує уже третій рік підряд, весна доволі прохолодна, дощова. У рослини раніше йде процес відновлення вегетації: зверху літо чи весна, а внизу — зима. Тому у нас по Харківській області врожай не зовсім такий як хотілося», — розповів він.

Більше того, Олександр Горобець додав, що протягом 2018/19 року була відносно м'яка зима, що сприяла поширенню снігової плісняви в посівах. Відтак це потягнуло за собою додатковий третій фунгіцидний обробіток, тоді як аграрії Харківщини обходилися, зазвичай, протруйниками та подвійним внесенням фунгіцидів.

«Інфікування було помічене, більшою мірою, у тих господарствах, які сіяли стерньові по стерньових культур. Температурний режим сприяв поширенню збудника хвороби, тож у цих господарствах довелося виконувати незаплановану обробку фунгіцидами», — зауважив експерт.

Також він додав, що ті хто провели обробіток перед цвітінням озимої пшениці отримали здорові рослини. 

Читати за темою: Пшениця цьогоріч знизилась в ціні на третину — фермер

Виконано за допомогою Disqus