Реклама

Україна може цьогоріч встановити рекорд з експорту яблук — прогноз

16 липня 2019 101 0
Україна може цьогоріч встановити рекорд з експорту яблук — прогноз
pixabay.com

Яблука нового врожаю вже надійшли у продажу. Українські фермери сподіваються, що в новому сезоні ціни на фрукти будуть вищими, а напрацьовані за останні три роки бізнес-зв’язки із зовнішніми покупцями дозволять встановити черговий рекорд з експорту. Повідомляє info.shuvar.com.

В сезоні 2018/2019 рр. Україні вдалось зберегти позитивний торговий баланс по яблуку, збільшивши експорт до рекордного показника 62 тис. т. Рік тому експорт був мінімум в 1,5 рази меншим.

В той самий час Держстат зафіксував майже 3-кратне збільшення імпорту яблук: в період з липня 2018 р. по червень 2019 р. в Україну було ввезено 19,5 тис. т цих фруктів.

Сезонність імпорту та експорту суттєво відрізнялась від попереднього МР. В сезоні 2018/2019 більше 80% всього імпорту припало на останні два місяці — травень і червень. Тоді як в МР 2017/2018 імпорт яблука почав поступово зростати ще від середини зими. 

«До квітня 2019 р. пропозиція українського яблука була надмірною, а ціни низькими, тому і імпорт був мізерним. Але потенціал зберігання яблука врожаю 2018 р. був низьким через прискорене визрівання в умовах високих температур на початку літа. Тому вже у квітні ми відчули перші ознаки дефіциту якісного яблука і почали його імпортувати із сусідньої Польщі», — розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Читати за темою: Сезон яблук нового врожаю розпочався пізніше, ніж минулого року

Україна в сезоні 2018/2019 рр. збільшила імпорт яблука,  хоча власний врожай був рекордним, в 2018 р.  українські фермери зібрали  1,4 млн. т. А відносно неврожайний сезон  2017/2018 закінчився із рекордними перехідними запасами українського яблука.

Безумовним досягненням цього року стало розширення географії експорту яблук, поставки відбувались у 18 країн світу. Експорт суттєво збільшився в напрямку Близького сходу, Південно-Східної Азії та Туреччини. Більше яблука Україна також експортувала до країн ЄС, де місцеві фермери також зібрали рекордний врожай.

Збільшити експорт вдалось за рахунок суттєвого зниження цін на українські яблука і збільшення частки продукції експортної якості в деяких господарствах. Середні ціни на яблука в сезоні 2018/2019 були найнижчими принаймні за останні три роки, в тім динаміка цін більше була протилежною попередньому сезоні і дуже подібною до сценарію сезону 2016/2017

Виконано за допомогою Disqus

Реклама