Україна витратила всі квоти ЄС на безмитний експорт агропродукції

25 липня 2019 290 0
Україна витратила всі квоти ЄС на безмитний експорт агропродукції
dt.ua

Станом на 22 липня Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції в ЄС по дев'яти групах товарів. Повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.

Зокрема, це такі групи: мед, цукор, крупи та борошно, оброблений крохмаль, оброблений томат, виноградний та яблучний соки, пшениця, кукурудза та вершкове масло.

Наголошується, що на аналогічну дату минулого року було закрито 7 квот на безмитний експорт з України до ЄС, що свідчить про прискорення темпів закриття квот і пожвавлення торгівлі з ЄС.

За результатами січня-травня поточного року, ЄС імпортував з України агропродовольчої продукції на загальну суму €3,1 млрд, що на 37% або €0,85 млрд більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Потенційно до кінця року ще закриють квоти по ячменю (зараз використано 79%), м'яса птиці (використання основної квоти — 75%), солоду і пшеничної клейковини (58%) і крохмалю (53%).

З жовтня 2017 р. строком на три роки почали діяти додаткові квоти на 8 груп товарів: мед, борошно і крупи, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, овес, кукурудзу, пшеницю і ячмінь.

Читати за темою: Експорт зерна у новому сезоні перевищив 1 млн тонн

Виконано за допомогою Disqus