Експерти спрогнозували ціни на зернові нового врожаю

17 липня 2019 2126 0
Експерти спрогнозували ціни на зернові нового врожаю

Україна зібрала вже 15,2 млн т зерна нового врожаю, із яких 10,2 млн т пшениці. Цьогорічний урожай очікується трішки кращий, ніж торішній — 70,8 млн т (на 0,8 млн т більше). Аналітики стверджують, що у новий сезон Україна входить із нижчими цінами на зернові, ніж торік. Проте експерти очікують їх зростання в подальшому. Про це йдеться у матеріалі «Прогноз цін на українські зернові в 2019 році: урожай та світові тренди» на AgroPolit.com.

«Цінове ралі, зумовлене поганими погодними умовами у травні-червні в США, ринок уже пережив, бо посівні площі вирівнялися, стан посівів покращився», — розповів  колишній трейдер, а нині депутат аграрного комітету Іван Мірошніченко.

За його оцінками, через це внутрішня ціна вже зросла на $10-12 на 1т. Проте дати якісь конкретні оцінки зростання чи зниження ціни важко.

Аналітик компанії Agritel Олексій Єрьомін розповів, що у новий сезон Україна входить із нижчими цінами, ніж торік.

«Однак, очікувана більш висока врожайність пшениці в 2019/20 МР повинна компенсувати зниження цін на старті жнив. Пшениця українського походження, як і раніше, є найдешевшою у своєму сегменті, що сприяє її конкурентоспроможності на світовому ринку. Ціни наших конкурентів також на нижчому рівні, ніж у минулому році, завдяки очікуванням високого врожаю якраз в Чорноморському регіоні», — пояснив аналітик.

Читати за темою: Названо головні види обману в торгівлі зерном

Олексій Єрьомін зауважив, що наразі цінові прогнози коригуються після старту збирання й отримання перших показників врожайності, а також залежатимуть від наслідків аномальної спеки в ЄС та посухи в деяких районах країн Чорноморського регіону.

«Попри те, що урожай пшениці в цьому році, як очікується, буде рекордним в Україні, ми залишаємося оптимістами з точки зору цін і сподіваємося побачити їхнє зростання в подальшому», — підсумував Олексій Єрьомін.

Внутрішньою ж гарантією отримання стабільної закупівельної ціни в новий сезон для малих і середніх стають форвардні контракти. Один із лідерів, який спеціалізується саме на форвардах, — державна компанія ПАТ «Аграрний фонд».

«Форвардні контракти — це дієвий інструмент, який користується попитом у агровиробників. Протягом 2016-2019 МР ПАТ «Аграрний фонд» уклав 540 контрактів з аграріями. За цей період було законтрактовано близько 1,8 млн т зернових. Лише сума авансових платежів склала 5,1 млрд грн, а загальна сума оплати за контрактами — майже 6,1 млрд грн», — зазначив виконавчий директор ПАТ «Аграрний фонд» Микола Зубарєв.

За його словами, основна відмінність форвардного контракту від банківських кредитів полягає в тому, що ПАТ«Аграрний фонд» не вимагає додаткової застави. Заставою є зерно майбутнього врожаю, на закупівлю якого укладено контракт.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 2°

Вітер

2.2м/с

Опади

0мм

Вологість

76%