Названо головні види обману в торгівлі зерном

15 липня 2019 1252 0
Названо головні види обману в торгівлі зерном
Названо головні види обману в торгівлі зерном

Шахрайство при продажу зерна досі є поширеною на теренах України проблемою. І допомагає шахраям реалізовувати злочинні схеми не лише недосконале законодавство, а й «правовий нігілізм» фермерів. Про це розповідає Еlevatorist.com у матеріалі Три способи шахрайства при торгівлі зерном.

Зокрема, один із методів, реалізований цього року компанією «Агроінвестгруп», полягає у продажу одного й того ж об'єму зерна кільком покупцям одночасно.

«Продавець укладає контракт на зберігання зерна на своєму афілійованих елеваторі, іноді при цьому навіть складаючи договору поручительства.

При покупці партії зерна трейдер перестраховується, отримує подвійні складські свідоцтва, перед оплатою проводить сюрвей на елеваторі-зберігачі. Але це не спрацьовує. Сюрвейер підтвердить наявність зерна в сховище (а воно там дійсно є) і угода відбувається. Ось тільки продано це зерно вже кільком компаніям», — йдеться у матеріалі.

І навіть наявність подвійного складського свідоцтва не дає гарантії безпеки угоди. Трейдер в загальному Реєстрі цих свідчень може бачити тільки свій документ. А скільки насправді видано таких розписок, крім самого елеватора ніхто не знає і загальної картини по зерносховища бачити не може. Саме цю прогалину в роботі загального Реєстру подвійних складських свідоцтв дозволяє шахраям продавати один і той же товар кілька разів.

«Потрібно відзначити, що ситуація з «Агроінвестгрупп» виявила ще одну проблему, що стосується цього разу не трейдерів, а виробників. Фермери, які працюють за готівковий розрахунок, постачають свою продукцію на склади по ТТН. І крім цієї накладної, на руках у них немає ніяких документів, які б підтверджували право власності на продукцію.

Такий правовий нігілізм і небажання укладати нормально задокументовані контракти може привести до того, що сумлінний аграрій, який дійсно продав зерно на елеватор, не зможе підтвердити, що є власником товару. Адже ніяких документів у нього просто немає», — повідомляє Еlevatorist.com.

Виконано за допомогою Disqus